Zarządzanie projektami – studia podyplomowe dla wymagających
Jesteś pracowity i masz nieustanną chęć rozwoju? Stawiasz na pracę zespołową? Studia podyplomowe na kierunku zarządzanie projektami to coś w sam raz dla Ciebie. Wybierz ciekawy i pełen wyzwań zawód z przyszłością, który pomoże Ci rozwinąć skrzydła. Czy warto studiować zarządzanie projektami? Przekonaj się!
Zawód oparty na wiedzy projektowej
Planowanie i doskonała organizacja – oto sekret udanego projektu. Zawodowa codzienność jest pełna zadań, które wymagają umiejętnej współpracy. Nie wystarczą cechy przywódcze i silny charakter, potrzebna jest także specjalistyczna wiedza. Tę właśnie dostarczą studia podyplomowe zarządzanie projektami – kierunek dostępny w ofercie krakowskiej Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.
Efektywne zarządzanie zespołem projektowym
Każde przedsiębiorstwo czy firma ma do zrealizowania konkretne cele. Wiele z nich wymaga kooperacji, co wymusza obecność osoby nadzorującej. Pracownik stojący na szczycie zespołu projektowego nie może być wybrany przypadkowo. Pracodawcy stawiają nie tylko na umiejętności, ale i rozległą wiedzę, dzięki której każdy projekt zostanie przeprowadzony sprawnie i bezproblemowo.
Studia podyplomowe na kierunku zarządzanie projektami uczą skutecznych technik zarządzania, wykorzystując zasoby ludzkie oraz materialne. Program obejmuje szeroki zakres zagadnień, co przekłada się na ponad 200 godzin zajęć pod okiem certyfikowanych wykładowców.
Bogaty plan studiów
Zarządzanie projektami to kierunek dedykowany członkom kadry średniej oraz kierowniczej, jednostkom samorządów terytorialnych i dyrektorom przedsiębiorstw, a także kierownikom zespołów projektowych, którzy chcą podnieść swoje kompetencje i pogłębić dotychczasową wiedzę.
Krakowska uczelnia oferuje bogaty plan studiów, który pozwoli wykształcić kompetencje zarówno techniczne, jak i behawioralne. W harmonogramie znajdują się m.in.:
- planowanie i monitoring projektu – studenci poznają kluczowe narzędzia, które są niezbędne w procesie realizacji projektu,
- zarządzanie finansami w projektach – budżet to kluczowa kwestia przy każdym projekcie. Monitoring kosztów, planowanie i analiza przepływów finansowych pomogą efektownie zarządzać budżetem przeznaczonym na ten cel,
- zarządzanie projektami z dofinansowaniem UE – skuteczne wykorzystanie wspólnej puli pieniędzy, standardy wniosków i raportów dla jeszcze lepszych wyników,
- negocjacje i komunikacja w projektach – zarządzanie to również prowadzenie rozmów z kadrą kierowniczą, zespołem czy dostawcami. Słuchacze do perfekcji opanują umiejętność właściwej komunikacji w złożonym procesie zarządzania.
Kierownicy projektów zawsze poszukiwani
Osoby z kierunkowym zapleczem to bardzo cenny nabytek dla pracodawców. Obecnie istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów w zarządzaniu projektami – i to w zasięgu globalnym! Program z oferty krakowskiej WSE autoryzowany jest przez IPMA Polska, co zwiększa szanse na zdobycie certyfikatu, który jest niezwykle ceniony w zawodowym środowisku. Co można zyskać? Słuchacze kierunku zdobędą kompleksową wiedzę i umiejętności zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym.